Hakkımızda

1977 yılında manifatura sektöründe faaliyete başlayan şirketimiz; 1995 yılında bursa’da döşemelik kumaş ve perdelik kumaş üretimine başlamıştır. Firmamız kısa sürede kendini yükseltme trendi yakalamış ve yurt içinde ve yurtdışındaki portföyünü genişletmiştir.

Bursa Kestel Sanayi Bölgesinde 4.000 m2 kapalı alanda döşemelik kumaş üretiminde faaliyet gösteren şirketimiz yıllık 1.250.000 metre kapasiteyle müşterilerine hizmet vermektedir.

Ar-ge çalışmalarına daha fazla kaynak ayıran müessesemiz akrilik, polyester, viskon pamuklu döşemelik kumaş üretimi, zengin renk ve desen çeşitleriyle yurtiçi ve yurtdışı pazarlara ürünlerini sunmaktadır.

BYL, BASETA, VEGA, PATİENTLİFE, NUPELDA tescilli markalarımızdır.

ÇEVRE DUYARLILIĞI

BYL Tekstil olarak; insan sağlığı’na ve çevreye zararli faaliyetlerin azaltılmasını sağlamak için gerekli yenilikleri takip ederek uyguluyor ve çevreyle ilgili prosedürleri takip ediyoruz.

İNSAN SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

İnsan sağlığının ve güvenliğinin esas alındığı bir çalışma ortamı oluşturmak…

İnsan sağlığı ve güvenliği için kaynakları verimli kullanmak ve personelin eğitimini sağlamak, yasak ve mevzuat şartlarına uyarak sistemde sürekli iyileştirme yapmak gibi faaliyetlerle insan sağlığı ve güvenliği konusunda hassasiyetimizi her zaman ön planda tutmaktayız.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Müşteri taleplerini, müşteri memnuniyeti sağlayarak gerçekleştirmek, müşterilerimizin bildirimleri karşısında en kısa sürede cevap vermeyi temel ilkemiz olarak benimsemekteyiz.